PCCP Boru Hattı Harici Katodik Koruma Sistemi

Büyük Yapay Nehir Projesi’nin Sarir/Sirt-Tazerbo/Bingazi arasındaki 4.000 mm çaplı, 150 km’lik öngerilmeli beton kaplamalı çelik boru hattının katodik koruma (KK) sisteminin tasarımı, ilgili inşaat, elektrik işlerinin malzeme temini ve montajı, KK testleri, işletmeye alma, işletme ve bakım işleri GAMA Endüstri tarafından gerçekleştirildi.

 

“Ananiev – İzmail” Doğal Gaz Boru Hattı

Mevcut doğalgaz boru hattına parallel, 1.200 mm çaplı 76 km uzunluktaki yeni boru hattının, 6 km uzunluktaki Tuna nehri geçişi ile birlikte, anahtar teslimi yapımı gerçekleştirildi.

Ayrıca, trafo binalarının, “pig” alıcı ve aktarıcı ünitelerinin, elektrik tesisatı ile iletişim ve otomasyon sistemleri tesisatı yapıldı.

 

Deniş Kömür Nakil Sistemi

Deniş kömür madenlerinden Soma-B Santralına kömür nakli için bir konveyör sisteminin tasarımı, temini ve yapımı iki etap halinde gerçekleştirildi. Birinci etapta 8.500 m uzunlukta tek hatlı, yokuş aşağı inen bir konveyör sistemi inşa edilirken, ikinci etapta 5.500’er m uzunlukta iki hat yapıldı.

Konveyörlerin her biri, 1.000 ton/saat kapasiteye, 1.000 mm bant genişliğine ve 4,5 m/sn bant hızına sahiptir.

Proje, GAMA Endüstri’nin taşeronu KRUPP Industritechnik GmbH (Almanya) ile teknolojik ortaklık halinde gerçekleştirildi.

Konsantre Bakır Cevheri Boru Hattı

Murgul ile Hopa arasındaki 5” çaplı 63’er km uzunluktaki, yüksek basınçlı (Schedule 120) 2 boru hattının yapımı gerçekleştirildi.