Kaluga Çelik Ergitme Döküm ve Haddehane Kompleksi

Kaluga Çelik Ergitme Döküm ve Haddehane Kompleksi, GAMA Endüstri A.Ş. tarafından bir “Greenfield” projesi olarak gerçekleştirildi.

Ağustos 2013 itibarıyla normal çalışma koşullarında üretimine başlayan tesis yıllık 2 milyon ton hurda demir işleme ve 1 milyon ton inşaat demiri, köşebent ve profil gibi sıcak haddelenmiş mamul üretme kapasitesine sahip.

2.000.000 m3 toprak, 120.000 m3 beton, 45.000 ton çelik yapı ve 10,000 ton ekipman montajı ana iş kalemleri ile oldukça büyük iş hacmine sahip olan Kaluga Çelik Ergitme Döküm ve Haddehane Kompleksi, elektrik ark ve rafine pota ocakları, 8 hatlı dökümhane, kütük transfer ve depolama, toz arıtma, su arıtma, hurda depolama ve transfer, malzeme hazırlama ve diğer yardımcı tesislerden oluşuyor.

Vyksa Demir Çelik Fabrikası

1.200.000 ton/yıl kapasiteli Vyksa Demir Çelik Fabrikası’nın, proses binaları, altyapısı, trafo binaları ve proses dışı yardımcı binalarının; inşaat, çelik montaj, ekipman montaj, boru imalat, boru montaj (çelik, beton, döküm boruları), boya ve izolasyon işlerinin yapımı, tüm ince işleri, tüm elektrik ve enstrüman montaj işleri, çevre düzenleme ve tüm asfalt yollar, soğuk testler ve devreye alma çalışmaları gerçekleştirildi.

Hadeed II Endüksiyon Tesisi

DRI’nin % 93 metalleştirilmesine göre 1.240.000 ton/yıl kapasiteli Direkt Endüksiyon Tesisi’nin makine montajı, kısmi malzeme temini ve enstrümantasyonu GAMA Endüstri tarafından gerçekleştirildi.

Bakır / Çinko Zenginleştirme Tesisi

Bakır/çinko zenginleştirme tesisinin kısmi temel mühendislik ile detay mühendisliği ve yerel teçhizat/malzeme temini dahil olarak anahtar teslimi yapımı gerçekleştirildi.

Demir Cevheri Konsantrasyon Tesisi

670 ton/saat kapasiteli Demir Cevheri Konsantrasyon Tesisi’nin zenginleştirme sistemleri, turbo elekler, manyetik ayırıcılar, besleyiciler ile konveyör sistemi, pompalar, kompresörler ile birlikte anahtar teslimi yapımı gerçekleştirildi.