TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisi Dizel Kükürt Giderme ve CCR Reformer Projesi

GAMA kapsamında yer alan; “NHT Revamp”, “Reformer”, “Catalyst Regeneration”, “Benfree”, “Flare”, “Condensate Recovery”, “Process & Utility”, “Yard Line” ve Tank Sahaları, “Hydrojen Presurrising & Storage” üniteleri ile Kontrol, “Substation” ve “Analyzer” binalarının inşaat, çelik imalat ve montajı, betonarme ve çelik binalar (tasarım + malzeme + işçilik), ekipman montajı, boru montajı, boya ve izolasyon işleri, elektrik ve enstrüman montajı ile devreye alma hazırlık işleri gerçekleştirildi.

Atyrau Rafinerisi Modernizasyonu

Yeni ünitelerin (benzin, motorin, sülfür, hidrojen) yapımı ve Atyrau rafinerisinin modernize edilmesi işleri üstlenildi.

İnşaat işleri, çelik konstrüksiyon işleri, mekanik işler, borulama işleri, elektrik ve enstrümantasyon işleri, izolasyon, boya ve yangından koruma işleri GAMA’nın %50 hissedar olduğu iştiraki GATE  tarafından JGC firmasının alt yüklenicisi olarak yapıldı.

Türkmenbaşı Rafinerisi Yağlama Yağı Ünitesi

Türkmenbaşı Rafinerisinin modernizasyonu kapsamında, 76.200 ton/yıl kapasiteli yeni bir yağlama yağı ünitesinin, GAMA ve Philipp Holzmann (Almanya) firmaları tarafından, ana yüklenici Technip (Almanya) firmasının taşeronu olarak anahtar teslimi yapımı gerçekleştirildi.

Türkmenbaşı Rafinerisi MSCC Tesisi

50 yıllık Türkmenbaşı Rafinerisi’nin modernizasyonu programı kapsamında; yılda 900.000 ton mazot kapasiteli bir katalitik konvereter ünitesi (MSCC) ile ortak soğutma suyu/tuzsuzlaştırma ünitesi tesislerinin yapımı gerçekleştirildi.

GAMA Endüstri, bu tesislerin anahtar teslimi yapımını, ana yüklenici Technip-Fransa’nın taşeronu olarak üstlendi.

TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi – CCR ve İzomerizasyon Üniteleri

Mevcut rafinerinin, yüksek oktanlı akaryakıt kapasitesini arttırmak ve kurşunsuz akaryakıt üretmek üzere yeni iki üniteyle tevsi edilmesi işi olarak üstlenildi.

CCR ile izomerizasyon ünitelerinin yanı sıra yeni bir soğutma kulesi, alev bacası, üç depolama tankı temin edilerek mevcut ve yeni ünitelerle bağlantıları yapıldı.

Proje, FWI (İtalya) ve GAMA Endüstri Konsorsiyumu tarafından anahtar teslimi bazında gerçekleştirildi.

Türkmenbaşı Rafinerisi CCR Platformer Ünitesi

Batı Türkmenistan’da Hazar Denizi kıyısında kurulu olan 50 yıllık Türkmenbaşı Rafinerisi’nin modernizasyon programı kapsamında gerçekleştirilen bir dizi projeden ilki 750.000 ton/yıl kapasiteli sürekli katalitik platformer (CCR) ünitesidir.

GAMA Endüstri, bu ünitenin anahtar teslimi yapımını, Japonya’dan Chiyoda Co. ile birlikte konsorsiyum üyesi olarak üstlendi.

Buhara Rafinerisi

Buhara bölgesindeki Kokdumalak’tan gelen doğal gazı işlemek üzere 2,55 milyon ton/yıl kapasiteli rafinerinin anahtar teslim yapımı gerçekleştirildi.

Ana ürünleri 76 ve 93 oktan kurşunsuz benzin, jet yakıtı, dizel yakıtı, benzin karışımı için C4 Cut, LPG, propan solvent ve sülfürdür.

Baiji Lube Oil Rafinerisi

Irak’ın Baiji şehrinde 250.000 ton/yıl kapasiteli yağlama yağı tesisinin komple mekanik teçhizatı ve boru tesisatı montajı GAMA Endüstri tarafından gerçekleştirildi.

Salahuddin Rafinerisi ve Genişletilmesi

Salahuddin Rafinerisinin kapasitesini 6.000.000 ton/yıl değerine çıkartmak üzere tanklar, kaplar, dahili bağlantılar, ısı eşanjörleri, hava soğutucular, ejektörler, filitreler, fırınlar, pompalar, kompresörler, buhar ve elektrik üretim ve besleme sistemleri, ayırma ve damıtma sistemleri ile birlikte komple montajı GAMA Endüstri tarafından gerçekleştirildi.