Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel Ortaklığı (PPP) projeleri kapsamında ihale edilen Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi işi, Kocaeli Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. tarafından üstlenildi.

Kocaeli Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. (SPV) ile GAMA-Türkerler Adi Ortaklığı arasında EPC sözleşme imzalandı.

Proje, 368.668 m² arsa alanı üzerine inşa edilecek olup, toplam inşaat alanı 335.648 m² ve yatak kapasitesi 1.180’dir. Sağlık kampüsü; Ana Hastane Binası, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri ve Teknik Servis Binalarından oluşuyor.

İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel Ortaklığı (PPP) projeleri kapsamında ihale edilen İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi işi, İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. tarafından üstlenildi.

İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. (SPV) ile Türkerler-GAMA Adi Ortaklığı arasında EPC sözleşme imzalandı.

Sözleşmeye göre toplam inşaat alanı 573.547 m² olup, yatak kapasitesi 2.060’dır. Sağlık kampüsü; Ana Hastane Binası, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri ve Teknik Servis Binalarından oluşuyor.

Marmaray Projesi, İstanbul Boğazı Demiryolu Tüp Geçişi

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen Marmaray Demiryolu Projesi’nin 1. Etabı olan Boğaz Tüp Geçişi, Tünel ve İstasyonların yapımı, Taisei-GAMA-Nurol Ortak Girişimi tarafından üstlenildi. GAMA’nın ortaklık içindeki payı %12.5’dir.

 • Proje güzergahının uzunluğu: 76,3 km
 • Güzergahın yeraltı bölümünün uzunluğu: 13,6 km
 • Güzergahta yer alan toplam istasyon sayısı: 40 (37’si yerüstünde, 3’ü yeraltında)
 • Diğer demiryolu sistemlerine bağlantıya uygun istasyon sayısı: 4
 • Şehirlerarası trenlere bağlantı istasyonları: 8
 • Gebze-Ayrılıkçeşme ve Kazlıçeşme-Halkalı arası hat sayısı: 3
 • Ayrılıkçeşme-Kazlıçeşme arası hat sayısı: 2
 • Bir yöndeki yolcu sayısı: 75.000
 • Batırılmış tüp tünelin uzunluğu: 1387 m
 • Batırılmış tüp tünel güzergahının en derin noktası: 60,46 m
 • Güzergahın en küçük dönüş yarıçapı: 300 m
 • Azami hat eğimi: % 1,8
 • Tasarım hızı: 100 km/sa
 • Platform uzunluğu: 225 m
 • İstasyonlar arası ortalama mesafe: 1,9 km
 • Güzergahta işletme sırasında tren sefer aralığı: 2 dakika

 

16,5 MW Çakırlar Nehir Tipi Hidroelektrik Santrali

GAMA’nın alt kuruluşu olan GAMA Yenilenebilir Enerji Sistemleri İnşaat A.Ş. (GAYES) tarafından üstlenilen proje anahtar teslimi (EPC) yapım olarak üstlenildi.

Rakımı 1.400 m – 930 m olan nehir tipi hidroelektrik santral projesinde 2×8,25 MW pelton türbini kullanıldı.

TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisi Dizel Kükürt Giderme ve CCR Reformer Projesi

GAMA kapsamında yer alan; “NHT Revamp”, “Reformer”, “Catalyst Regeneration”, “Benfree”, “Flare”, “Condensate Recovery”, “Process & Utility”, “Yard Line” ve Tank Sahaları, “Hydrojen Presurrising & Storage” üniteleri ile Kontrol, “Substation” ve “Analyzer” binalarının inşaat, çelik imalat ve montajı, betonarme ve çelik binalar (tasarım + malzeme + işçilik), ekipman montajı, boru montajı, boya ve izolasyon işleri, elektrik ve enstrüman montajı ile devreye alma hazırlık işleri gerçekleştirildi.

36,4 MW Lamas Nehir Tipi Hidroelektrik Santrali

36,4 MW Lamas Nehir Tipi Hidroelektrik Santrali anahtar teslimi (EPC) yapımı olarak üstlenildi.

Rakımı 654 m – 80 m olan nehir tipi hidroelektrik santral projesinde 2×7,39 MW ve 2×10,81 MW pelton türbini kullanıldı.

4×360 MW Afşin Elbistan B Termik Santrali

4×360 MW linyit yakıtlı konvansiyonel elektrik santralinin tüm yardımcı üniteleri ve Baca Gazı Arıtma Tesisleri ile birlikte anahtar teslimi yapımı gerçekleştirildi.

GAMA – Tekfen – Tokar Ortaklığı (GAMA ortaklık içinde %40 hissesi ile lider firmadır); kazan ve bunkerlerin, kömür stok sahası ekipmanları ve kömür nakil hatlarının, baca (150 m., 2 adet) ve baca gazı arıtma tesisini, altyapı drenaj sisteminin, yol, çevre çiti ve yardımcı ünitelerin (atölyeler, ambarlar, tamir atölyesi, işletme binası, kafeterya, vb.) yapımından sorumlu oldu.

MAN Ankara Otobüs ve Kamyon Montaj Fabrikası

MAN Ankara Otobüs ve Kamyon Montaj Fabrikası inşaat, elektrik ve HVAC işlerinin yapımı üstlenildi.

11.515 m2 kapalı alanlı bina ve 14.915 m2 açık alanın inşaat işleri, binaların tesisat, ısıtma, havalandırma dahil komple mekanik montaj işleri ile aydınlatma ve güç sistemleri dahil komple elektrik montaj işleri gerçekleştirildi.

2×660 MW İskenderun Sugözü Termik Santrali

Yüksek kalorili kömür kullanan iki adet buhar kazanları ile toplam kapasitesi 1320 MW (2×660 MW) olan türbin jeneratör guruplarından oluşan elektrik santralının, kömür aktarma sistemi, baca gazı arıtma tesisi, denizden soğutma suyu alma sistemi, kömür boşaltma iskelesi, baca ve yardımcı diğer üniteler ile birlikte anahtar teslimi yapımı üstlenildi.

GAMA – Tekfen İş Ortaklığı, santralın kömür boşaltma amaçlı deniz iskelesiyle birlikte türbin binasının inşasının ve yapı çeliğinin detay mühendisliğini, inşaat işlerinin malzeme temini ve yapımını gerçekleştirdi.