Türkmenbaşı Rafinerisi Yağlama Yağı Ünitesi

Türkmenbaşı Rafinerisinin modernizasyonu kapsamında, 76.200 ton/yıl kapasiteli yeni bir yağlama yağı ünitesinin, GAMA ve Philipp Holzmann (Almanya) firmaları tarafından, ana yüklenici Technip (Almanya) firmasının taşeronu olarak anahtar teslimi yapımı gerçekleştirildi.

Türkmenbaşı Rafinerisi MSCC Tesisi

50 yıllık Türkmenbaşı Rafinerisi’nin modernizasyonu programı kapsamında; yılda 900.000 ton mazot kapasiteli bir katalitik konvereter ünitesi (MSCC) ile ortak soğutma suyu/tuzsuzlaştırma ünitesi tesislerinin yapımı gerçekleştirildi.

GAMA Endüstri, bu tesislerin anahtar teslimi yapımını, ana yüklenici Technip-Fransa’nın taşeronu olarak üstlendi.

Serdar Oteli (5 Yıldızlı)

Çift yataklı 98 oda, bir kral dairesi, 8 daire ve 6 lüks daire olmak üzere 106 odalı beş yıldızlı otel blokunun lobisi, restoranı, balo salonu, konferans salonu, kapalı ve açık yüzme havuzları, tenis kortu, diğer spor ve hobi tesisleri yanı sıra teknik tesisatı ve peyzajı ile birlikte tasarımı, temini ve yapımı gerçekleştirildi.

İnşaat alanı: 10.000 m2 kapalı alan + 16.000 m2 açık alan

Türkmenbaşı Rafinerisi CCR Platformer Ünitesi

Batı Türkmenistan’da Hazar Denizi kıyısında kurulu olan 50 yıllık Türkmenbaşı Rafinerisi’nin modernizasyon programı kapsamında gerçekleştirilen bir dizi projeden ilki 750.000 ton/yıl kapasiteli sürekli katalitik platformer (CCR) ünitesidir.

GAMA Endüstri, bu ünitenin anahtar teslimi yapımını, Japonya’dan Chiyoda Co. ile birlikte konsorsiyum üyesi olarak üstlendi.

Ertuğrul Gazi Camii ve Kültür Merkezi

Cami ile Türk Kültür Merkezi’nden oluşan külliyenin ve 17 hektarın peyzajının detay tasarımı ile anahtar teslimi temini ve yapımı gerçekleştirildi.

Caminin toplam inşaat alanı 3.767 m2, kültür merkezinin toplam inşaat alanı ise 3.500 m2’dir.