GAMA Güç Sistemleri ile Suudi Devlet Elektrik İdaresi (SEC) arasında PP13- 1800 MW Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santralı Projesi yapım sözleşmesi imzalandı.

GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş, Suudi Arabistan Devlet Elektrik İdaresi’nin ülkedeki giderek artan elektrik talebini karşılayabilmek amacıyla gerçekleştirdiği ihaleyi 320 milyon Amerikan Doları teklif ile kazandı ve sözleşme imzalandı.

Santral, Riyad’ın batısında merkeze yaklaşık 140 km uzaklıkta Durma adı verilen bölgede ve hali hazırda yapımı devam eden PP12 projesinin yanına kurulacak.

Enerji Santralları yapım projelerinde, Mühendislik-Satın Alma-Yapım “EPC” (Engineering-Procurement-Construction) taahhütleri alanında uzmanlaşan GAMA Güç Sistemleri, Eylül 2016’da tamamlayacağı santralın, limitli mühendislik ve satın alma ile elektro-mekanik montaj işlerinin tamamını üstlendi.

İşin kapsamı dahilinde 2 x (3+1) GE 7 FA konfigürasyona sahip olacak santralin tüm mekanik ve elektrik montaj işlerine ek olarak şalt sahası dahil bir kısım ekipman temini ve mühendisliği yer almaktadır.

GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Özgür Eroğlu yaptığı açıklamada;

“GAMA olarak Suudi Arabistan’da birçok önemli proje tamamladık. Suudi Arabistan bizim için önemli bir hedef ve bölge, aldığımız bu değerli projeyi en iyi şekilde ve hızla tamamlayacağız.” dedi.

Enerji santral yatırımlarının hayata geçirilmesinde, en etkin hizmeti verebilmek amacıyla, “mühendislik, satın alma, yapım, çalıştırma ve devreye alma, garanti dönemi hizmetleri ve yedek parça desteğini” içerecek şekilde uzmanlaşan GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş.,  56 yılda, 25 ülkede 400’ün üzerinde proje tamamlayan GAMA Holding’in bir iştirakidir.